reklama

Stále ale pracuje, vyřizuje veškerou agendu, zúčastňuje se on-line jednání, doplnila ředitelka odboru komunikace ministerstva pro místní rozvoj Veronika Vároši. První test kvůli výskytu nemoci covid-19 v rodině podstoupila ministryně v pátek. Tehdy test ukázal negativní výsledek.

Pozitivně testovaný byl předminulý týden vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je stále v domácí izolaci. Zatím není jasné, jak dlouho bude muset v karanténě ještě zůstat, řekl v neděli na Primě.

Hamáček se nechal poprvé testovat po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (oba ČSSD), který měl rovněž pozitivní test. Toman je ale nyní po více než dvou týdnech zpátky v úřadu a podle mluvčího resortu Vojtěcha Bílého se cítí dobře, sdělil ČTK v úterý.

Karanténu už dříve podstoupili také místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

reklama