"Ano, přijal jsem nabídku na nominaci na ministra EU záležitostí," uvedl na twitteru. Informaci o nominaci podle něj dodá vládní hnutí STAN. Dvořák zároveň poděkoval dosavadnímu ministrovi Bekovi i končícímu šéfovi resortu školství Balašovi za jejich práci.

Balaš oznámil rezignaci na post ministra školství ve čtvrtek. Uvedl, že požádal předsednictvo STAN o uvolnění z funkce, protože se potýká se zdravotními problémy dlouhodobějšího rázu, které mu v posledních týdnech znemožňovaly se naplno věnovat agendě.

Vystudovaný právník je v čele Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy necelý rok. Do funkce ho na návrh předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jmenoval tehdejší prezident Miloš Zeman 29. června 2022. Balaš nahradil ve funkci Petra Gazdíka, který rezignoval v souvislosti s pražskou kauzou Dozimetr.

Balaše by měl nahradit nynější ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, který má jako někdejší rektor Masarykovy univerzity k problematice školství blízko. Jeho místo pak zaujme právě Dvořák.

reklama