Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvořák potvrdil zájem stát se ministrem pro evropské záležitosti

Martin Dvořák
Martin Dvořák
Foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák má zájem stát se ministrem pro evropské záležitosti. Ve funkci by nahradil Mikuláše Beka (STAN), který by se mohl stát ministrem školství po odcházejícím Vladimíru Balašovi (STAN).

"Ano, přijal jsem nabídku na nominaci na ministra EU záležitostí," uvedl na twitteru. Informaci o nominaci podle něj dodá vládní hnutí STAN. Dvořák zároveň poděkoval dosavadnímu ministrovi Bekovi i končícímu šéfovi resortu školství Balašovi za jejich práci.

Balaš oznámil rezignaci na post ministra školství ve čtvrtek. Uvedl, že požádal předsednictvo STAN o uvolnění z funkce, protože se potýká se zdravotními problémy dlouhodobějšího rázu, které mu v posledních týdnech znemožňovaly se naplno věnovat agendě.

Vystudovaný právník je v čele Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy necelý rok. Do funkce ho na návrh předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jmenoval tehdejší prezident Miloš Zeman 29. června 2022. Balaš nahradil ve funkci Petra Gazdíka, který rezignoval v souvislosti s pražskou kauzou Dozimetr.

Balaše by měl nahradit nynější ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, který má jako někdejší rektor Masarykovy univerzity k problematice školství blízko. Jeho místo pak zaujme právě Dvořák.

Témata:  Martin Dvořák vláda ČR

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 14:47

Ostřílená jména na vice prezidenta Harrisové. Toto je užší seznam demokratických kandidátů

Pokud americká viceprezidentka Kamala Harrisová skutečně bude kandidovat na pozici první šéfky Bílého domu v historii, musí si najít partnera. Nabízí se několik jmen především z řad guvernérů důležitých států. Každý z nich má velké zásluhy a nikdo by se ve funkci viceprezidenta rozhodně neztratil. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy