Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Epidemie covid: Chystá se testování prakticky všech Čechů

Češi se nechávají testovat na covid-19
Češi se nechávají testovat na covid-19
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

S praktickými lékaři se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) jedná o projektu testování v podstatě všech obyvatel ČR. Mohlo by odhalit 90 až 93 procent všech nakažených, řekl Prymula na tiskové konferenci po jednání vlády.

V současné době je podle Prymuly nakažených mnohonásobně víc, než se podaří odhalit testováním. Ve středu testy prokázaly více než 5000 pozitivních případů.

"V posledních dvou dnech jsme velmi intenzivně jednali o velmi ambiciózním projektu, kterým je protestování v podstatě všech obyvatel České republiky," řekl Prymula. Nepoužívaly by se PCR testy, ale testy takzvanně antigenní, které není nutné provádět v laboratoři.

"Pokud se projekt podaří, tak si dovedu představit, že by to s nějakým odstupem 14 dnů bylo možné," dodal. Musí se to ale důkladně připravit, protože není možné lidi testovat po delší čas. Je podle něj ale potřeba zabezpečit dostatek testů.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Roman Prymula Ministerstvo zdravotnictví Češi Česká republika

Související

Aktuálně se děje

21. března 2026 11:39

Trump naznačil, že americká operace v Íránu by se mohla blížit ke konci

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že naplnění cílů operace proti Íránu je blízko. Zmínil několik konkrétních věcí, kterých se podle jeho slov podařilo dosáhnout. Trump také vysvětlil, kdo se má po konfliktu starat o bezpečnost tankerů v Hormuzském průlivu. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy