reklama

Zastupitelé pověřili radu městské části, aby našla pro Koněvovu sochu důstojné uplatnění "nejlépe v některé z paměťových institucí", zároveň má zajistit nezbytné kroky k jejímu přemístění. Návrh zastupitelům předložila koalice TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN.

Záměr sochu přestěhovat opakuje starosta Ondřej Kolář (TOP 09) několik týdnů. Návrhoval zahradu ruského velvyslanectví, které sídlí na území Prahy 6, o sochu podle jeho dřívějšího vyjádření projevila zájem i muzea.

Zastupitelstvo šesté městské části jednalo o pomníku maršála Koněva dnes přes čtyři hodiny. U řečnického pultíku se vystřídali poslanci, občané, své k tématu řekli i zastupitelé jednotlivých politických klubů. Možnost vystoupit zastupitelé neumožnili bývalé komunistické poslankyni a pražské zastupitelce Martě Semelové ani proruskému aktivistovi Jiřímu Černohorskému, který opakovaně ze sochy strhával plachtu, kterou tam nechala instalovat radnice. Ani jeden z nich není občanem Prahy 6.

Při začátku jednání se před radnicí uskutečnila demonstrace zastánců odkazu ruského maršála. Přišli žádat o odvolání starosty Koláře. Na místo dorazily desítky lidí. Radnice kvůli tomu omezila provoz úřadu a zvýšila bezpečnostní opatření v budově.

Loading...

5 komentářů (Poslední 17.09. 14:51) Napište svůj názor

reklama