Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 01:00.

Od začátku týdne potvrdily testy přítomnost nového koronaviru u 1035 lidí. Největší denní nárůst zdravotníci zaznamenali ve středu, kdy do statistik přibylo 316 nových případů. Byl to pátý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie a třetí nejvyšší v srpnu. V úterý počet prokázaných případů stoupl o 281 a v pondělí o 191.

Nejvíce nakažených za posledních sedm dní je v přepočtu na 100.000 obyvatel v okrese Plzeň-sever, a to více než 36. Následuje Uherskohradišťsko s 35 a Opavsko s necelými 27 případy na 100.000 obyvatel za poslední týden.

Z covidu-19 se v Česku dosud vyléčilo 15.886 lidí. U většiny z nich měla nemoc mírný průběh. V nemocnici je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 110 nakažených. Stav 24 hospitalizovaných lékaři hodnotí jako vážný. S prokázanou nákazou novým koronavirem dosud zemřelo 406 lidí, z toho osm tento týden.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek ohlásil třetí změnu pravidel pro nošení roušek za čtyři dny. Zakrývání nosu a úst nebude povinné ve školách, obchodech, restauracích a službách pro zákazníky, jako jsou kadeřnictví a pedikúra. Roušky tak lidé budou muset mít v hromadné dopravě, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních a u říjnových krajských a senátních voleb. Pravidla budou platit od září.