Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Než Nekulovi skončí izolace kvůli covidu, povede zemědělství dočasně Jurečka

Marian Jurečka
Marian Jurečka
Foto: Petr Čepela / INCORP images

Místo Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL), který je v izolaci kvůli nákaze covidem-19, pověří prezident Miloš Zeman při pátečním jmenování nové vlády vedením ministerstva zemědělství dočasně předsedu lidovců Mariana Jurečku.

Po dnešním jednání se Zemanem to novinářům řekl premiér Petr Fiala (ODS). Zvolené řešení navrhl Fiala dnes Pražskému hradu dopisem.

Nekula musel kvůli pozitivnímu testu zrušit schůzku s prezidentem, kterou absolvovali ostatní kandidáti na ministry. Pátečního ceremoniálu v Lánech se nemůže zúčastnit kvůli nařízené izolaci.

"Já jsem poslal prezidentovi dopis, ve kterém navrhuji to řešení, že bude řízením resortu pověřen jiný člen vlády, místopředseda vlády Marian Jurečka," řekl Fiala. Nekula se úřadu ujme ve chvíli, kdy opadnou důvody, které jeho jmenování brání.

Témata:  Ministerstvo zemědělství České republiky Zdeněk Nekula Marian Jurečka

Související

Aktuálně se děje

7. října 2025 9:44

Jiří Krampol (†87) a otazníky ohledně dědictví. Je to celé jinak

Co bude s pozůstalostí po legendárním Jiřím Krampolovi? V poslední době se objevily vcelku rozporuplné informace ohledně toho, jak je to se závětí. Hercův syn nyní vysvětlil, jak se věci opravdu mají. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy