Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nový ministr Blatný čelí první kauze. Podepsal petici proti Babišovi?

Jan Blatný a Miloš Zeman
Jan Blatný a Miloš Zeman
Foto: Jiří Ovčáček

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) zpochybnil, že se před časem připojil k petici vyzývající premiéra Andreje Babiše (ANO) k odstoupení. Je podle něj možné, že se jeho jménem podepsal někdo jiný. Řekl to Právu. Poukázal v té souvislosti na falešný twitterový účet, který mu někdo vytvořil.

Deník N ale upozornil na to, že Blatného podpis je potvrzený jeho pracovním e-mailem. Ministr tento e-mail používá také v odborných spolcích či společnostech i v oficiálních smlouvách. Vyjádření Blatného se serveru nepodařilo získat.

Petici organizoval spolek Milion chvilek. "My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB," píše se v ní mimo jiné.

Podle Deníku N musí každý, kdo výzvu podepíše, vyplnit svůj e-mail, na který mu přijde výzva, a tu musí potvrdit, jinak se jeho jméno v seznamu podepsaných neobjeví.

"Pana Blatného vnímám jako odborníka ve zdravotnictví. Do vlády se snažím vybírat vždy odborníky a nevybírám je podle sympatií vůči mně. Teď je důležité, abychom společně zvládli tuhle zdravotnickou krizi, která trápí celou Evropu. A to bez ohledu na politickou příslušnost nebo rozdílné politické názory. Na politikaření v této době skutečně není čas," napsal v SMS zprávě ČTK Babiš.

Babiš uvedl Blatného do úřadu ve čtvrtek. V čele ministerstva zdravotnictví nahradil Romana Prymulu (za ANO). Epidemiolog Prymula musel z vedení ministerstva odejít poté, co byly minulý týden zveřejněny fotografie, jak v nočních hodinách opouští restauraci, která měla být zavřená, a usedá do auta bez roušky.

Témata:  Jan Blatný Andrej Babiš petice Ministerstvo zdravotnictví

Související

Aktuálně se děje

10:08

Michal David nechtěně v centru dění. Na plese na Kanárech se strhla mela

Michal David se nechtěně ocitl v centru dění během mely, která se strhla na plese na Kanárech. Nikdo z aktérů nechce z incidentu dělat velkou věc, jen jeden ostatně prozradil jakékoliv podrobnosti. Co se tedy stalo?  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.