Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Od zítra se bude moci učit bez roušek ve školách v 11 krajích

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Od úterý nebudou muset při výuce nosit roušky žáci ani učitelé ve všech krajích s výjimkou Zlínského, Jihočeského a Libereckého. Rozhodla o tom dnes vláda, oznámil na twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO). O přestávkách a ve společných prostorách povinnost nošení roušek zůstává.

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) před jednáním uvedl, že jeho strana bude usilovat o zrušení povinnosti ochrany mít zakrytý nos a ústa při výuce v osmi krajích s nejnižším incidenčním číslem.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dříve navrhoval, aby povinnost roušek a respirátorů i při výuce ve třídách zůstala až do konce školního roku. Plaga ho ale oslovil s tím, že by roušky nemusely být povinné ve třídách při frontální výuce, pokud žáci sedí v lavicích.

Zlínský, Jihočeský a Liberecký kraj jsou jedinými kraji, kde je takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100.000 obyvatel, nad hodnotou 30.

Témata:  zdravotnické roušky školství

Související

Aktuálně se děje

16. dubna 2026 10:47

Nekompromisní Ivana Chýlková. Takhle naložila lidem z televizí

Proměnou v dnešní internetové době prochází i televizní a filmový průmysl. Evidentně si to uvědomuje i Ivana Chýlková, která ale neváhala naložit lidem v některých televizích. Co podle jejího názoru dělají špatně? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Mark Rutte a Andrej Babiš

OBRAZEM: Rutte dorazil do Prahy. Babiš slíbil plnění aliančních závazků

Prahu dnes nečekaně navštívil generální tajemník NATO Mark Rutte. Aliance jeho cestu oznámila na poslední chvíli, pouhý den předem, což podtrhuje naléhavost témat, která byla na programu. Jediným bodem krátké návštěvy bylo podvečerní jednání s premiérem Andrejem Babišem na Úřadu vlády, kde oba politici diskutovali především o budoucím směřování české obranyschopnosti a závazcích vůči Alianci.