reklama

"Pokud bude vypadat tak jako ta tiskovka, tak to bude z jedné strany samá lež a z druhé strany snaha ukázat lidem, že je tu také jiné řešení," uvedl Pavel na adresu svého soupeře. "Já se budu snažit oslovovat voliče jako dosud, dávat racionální návrhy na řešení současné těžké situace, dávat jasně najevo, že z mé strany žádné lži ani překrucování neuslyší, že férově uslyší, jak se situace má a co můžeme dělat," řekl.

Babišovy výroky označil za kňučení. "Zřejmě asi ztratil hlavu. Jestli tři desetiny procenta stačí k tomu, aby se tak vyděsil, tak si myslím, že to druhé kolo asi nebude tak těžké," poznamenal.

Pavel později v České televizi řekl, že sám nemusí na Babiše shánět žádné lži. Bývalý premiér toho v minulosti sám udělal tolik, že na to stačí pouze ukázat, řekl.

V TV Nova se také nechtěl vyjadřovat k Babišovým spekulacím, že se proti šéfovi ANO chystají kompromitující materiály o jeho údajné spolupráci se sovětskou tajnou službou KGB. "Myslím, že nic z toho samozřejmě nebude hrát roli, protože já se těmto věcem nechci věnovat. Je to nesmysl. Hádat se s ním o takových lžích nemá smysl," řekl Pavel. "Něco to ukazuje o způsobu uvažování Andreje Babiše," dodal.

Pavel také uvedl, že bude v příštích dnech jednat o konkrétní podobě spolupráce v kampani s Danuší Nerudovou, Pavlem Fischerem a Markem Hilšerem, kteří ho podpořili. Jejich podpory si váží. V nadcházejících dvou týdnech plánuje cesty do regionů, setkávání s občany i účast v debatách. Financování kampaně má zajištěné v plném rozsahu. Zákonný limit umožňuje deset milionů korun.