reklama

K požáru chaty na Rakovnicku vyjížděli hasiči v 16:00. "Přestože první jednotka byla na místě po necelých deseti minutách od oznámení události, byla v té době chata už požárem zcela zasažena. Hasiči v dýchací technice nasadili na uhašení ohně čtyři vodní proudy a v 16:45 měli oheň pod kontrolou," uvedla Fliegerová.

Majitel chaty utrpěl popáleniny obličeje a ruky, po nezbytném ošetření ho záchranáři převezli do vinohradské nemocnice v Praze. "Pacient jevil známky požití alkoholu," řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Hasiči plameny zcela uhasili kolem 19:00, do dnešních 7:00 na místě zůstala jedna dobrovolná jednotka. "Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele nedbalost," uvedla Fliegerová.

Na Štědrý den řešili středočeští hasiči celkem 33 událostí. Z toho bylo 11 technických zásahů, když hasiči většinou odstraňovali popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy. Museli vyjet ke čtyřem dopravním nehodám a devíti požárům.

"K typicky vánočnímu požáru vyjely v půl sedmé večer jednotky HZS Benešov a SDH Benešov do benešovské části Dlouhé Pole, kde podle oznamovatele došlo k požáru vánočního stromku v rodinném domě," uvedla Fliegerová. Majitelům se podle ní podařilo vyhodit hořící stromek z okna, čímž zamezili větším škodám.

Požár způsobil škodu za 15.000 korun, příčinou byla neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm. Hasiči stromek dohasili, vnitřek domu zkontrolovali termokamerou a odvětrali zakouřený prostor.