Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

T-Mobile má globální výpadek v Česku. Lidé nemohou telefonovat a užívat služby

T-Mobile
T-Mobile
Foto: Petr Mráček

V sobotu odpoledne došlo k rozsáhlému výpadku sítě operátora T-Mobile, který postihl mnoho uživatelů. Lidé po celé České republice hlásili problémy s odesíláním zpráv, voláním a připojením k internetu.

Mobilní telefony jednoduše hlásily nedostupnost signálu. 

Okolo 17. hodiny došlo k rozsáhlému výpadku v mobilní síti T-Mobile. Mluvčí společnosti uvedla, že signál je nyní k dispozici pro část zákazníků a zbývající by měli být připojeni do přibližně jedné hodiny.

Po 18. hodině se služby začaly postupně obnovovat pro část zákazníků. Stále však není jasné, kdy budou plně k dispozici pro všechny.

Někteří uživatelé sítě T-Mobile stále zaznamenávají obtíže, jelikož nemohou telefonovat ani odesílat zprávy. Internetové připojení nefunguje pro mnoho z nich. Mnozí z nich uvádějí, že i přesto, že mají signál, nemají internetová data.

Společnost reagovala na tuto situaci na sociální síti X, když oznámila, že vědí o problémech se signálem a tým pracuje na jejich co nejrychlejším vyřešení. Vypadá to, že se jedná o celostátní masivní výpadek, a T-Mobile momentálně zkoumá jeho příčiny.

Témata:  T-Mobile

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.