Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

T-Mobile měl v neděli výpadek služeb, podle operátora čelil kybernetickému útoku

Mobily
Mobily
Foto: Pixabay

Operátor T-Mobile se v neděli potýkal s rozsáhlými výpadky svých služeb. Zákazníci měli problémy s mobilními daty i voláním, nemohli se dovolat na zákaznickou linku, dostat na web firmy nebo spustit aplikaci. V noci společnost oznámila, že čelila kybernetickému útoku. Obnovila provoz základních služeb, jako je volání či mobilní služby, dál řeší problémy s aplikací Můj T-Mobile a interních systémů.

"V neděli 26. června 2022 došlo ke kybernetickému útoku na společnosti T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom. Provoz základních služeb, jako je volání a mobilní data, je plně funkční. Stále pracujeme na stabilizaci aplikace Můj T-Mobile a interních systémů, abychom našim zákazníkům mohli opět poskytovat co nejlepší zážitek z našich služeb. V současné době probíhá vyšetřování, " sdělla ČTK mluvčí společnosti T-Mobile Zuzana Svobodová.

V neděli operátor na twitteru k příčinám výpadku uvedl, že se jedná o celorepublikový problém s mobilními daty. "Pokud zákazník vypne mobil, ten se po zapnutí nepřihlásí zpět do sítě," napsala společnost. Později informovala, že mobilní data i webové stránky opět plně funkční, později zprovoznila i zákaznickou linku.

T-Mobile je s 6,3 milionu zákazníků největším mobilním operátorem na trhu a svou sítí páté generace pokrývá 21 procent obyvatel ČR. Firma patří do mezinárodní skupiny Deutsche Telekom.

Kybernetickým útokům čelí soukromé firmy, státní instituce, nemocnice, média. V květnu postihl masivní a velmi sofistikovaný kyberútok Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). I víc než měsíc po útoku jsou některé služby a interní systémy mimo provoz. Počítačové systém ŘSD napadl takzvaný ransomware, což je vyděračský program, který zašifruje data a za jejich odblokování požaduje výkupné.

Témata:  T-Mobile

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 20:24

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy