Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter už ruší ověřovací ikony známým lidem. Například Scholzovi či papežovi

Olaf Scholz
Olaf Scholz
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Americká internetová společnost Twitter začala plnit své předchozí sliby a odstraňovat modré ověřovací ikony tisíců uživatelů sociální sítě. Mezi novými "neověřenými" účty jsou například ty patřící papeži Františkovi, německému kancléři Olafu Scholzovi, Cristianu Ronaldovi, Justinu Bieberovi či Beyoncé, uvedl server BBC.

Původně byla ikona ověření, která označovala účty novinářů, politiků a dalších veřejných osobností, udělována zdarma. Sloužila k boji proti šíření dezinformací a falešných účtů.

Nový majitel Twitteru, Elon Musk, ale původní ověřovací ikony zrušil a nahradil je placenými modrými, stříbrnými a zlatými ověřeními v závislosti na jejich ceně.

Tato změna by měla Twitteru zajistit vyšší příjmy. Mnoho pozorovatelů však vyjádřilo obavy, že bez ověřovacího procesu bude obtížné rozeznat skutečné účty od padělatelů.

Témata:  X (dříve Twitter) Olaf Scholz Papež František

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Volby, ilustrační fotografie.

ANO může dosáhnout na vlastní sněmovní většinu, ukazuje průzkum

Sněmovní volby by na začátku listopadu vyhrálo nejsilnější opoziční hnutí ANO. Dostalo by 35,3 % hlasů, vyplývá z průzkumu agentury NMS Market Research. Křesla v dolní parlamentní komoře by získalo ještě pět dalších subjektů. Dvě z vládních stran, konkrétně TOP 09 a KDU-ČSL, by zůstaly pod pětiprocentní hranicí.