Olaf Scholz

Olaf Scholz

Německo na nohou: Rusko zveřejnilo tajné armádní odposlechy

Svět

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely.

Olaf Scholz

Scholz na sjezdu SPD přislíbil další pomoc Ukrajině

Svět

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá.

Olaf Scholz

Svět

Scholz se postavil proti "okamžitému" příměří v Pásmu Gazy

Německý kancléř Olaf Scholz se vyslovil proti "okamžitému" příměří v Pásmu Gazy. Uvedl to v době, kdy se napříč světem množí výzvy k zastavení války, v níž se izraelská armáda ocitla před více než měsícem v důsledku útoku radikálního hnutí Hamás na jih Izraele.

Olaf Scholz

Německo umožní transgender osobám změnit záznam o pohlaví na základě prohlášení

Svět

Německá vláda pod vedením kancléře Olafa Scholze schválila návrh zákona, který přinese významné změny pro transgenderové osoby a osoby s nebinární genderovou identitou. Tento nový zákon, známý jako "zákon o sebeurčení", umožní těmto jednotlivcům změnit svůj úřední záznam o pohlaví bez potřeby psychiatrických posudků nebo složitých soudních procesů.

Olaf Scholz

Scholz přiznal, že má v plánu si volat s Putinem

Svět

Německý kancléř Olaf Scholz se opět chystá telefonicky spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Neřekl však, kdy se má rozhovor obou státníků uskutečnit. Politici spolu naposledy mluvili na konci loňského roku, tedy už v průběhu ruské invaze na Ukrajinu.

Olaf Scholz

Svět

Nesmíme se Ruskem nechat zastrašit, uvedl Scholz

Německý kancléř Olaf Scholz dnes v Evropském parlamentu prohlásil, že se Evropská unie nesmí nechat zastrašit Ruskem. Scholz promluvil ve Štrasburku na Den Evropy, zatímco v Moskvě dnes proběhla vojenská přehlídka u příležitosti připomínky konce druhé světové války.

Olaf Scholz

Twitter už ruší ověřovací ikony známým lidem. Například Scholzovi či papežovi

Domov

Americká internetová společnost Twitter začala plnit své předchozí sliby a odstraňovat modré ověřovací ikony tisíců uživatelů sociální sítě. Mezi novými "neověřenými" účty jsou například ty patřící papeži Františkovi, německému kancléři Olafu Scholzovi, Cristianu Ronaldovi, Justinu Bieberovi či Beyoncé, uvedl server BBC.

Olaf Scholz

Nikdo nestojí nad zákony, reagoval Scholz na zatykač ICC na Putina

Svět

Začíná být jasné, že nikdo nestojí nad zákony, řekl dnes v reakci na páteční vydání zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina německý kancléř Olaf Scholz, který je na návštěvě v Japonsku. Zatykač na šéfa Kremlu vydal Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu kvůli únosům ukrajinských dětí z okupovaných ukrajinských území do Ruska.

Petr Pavel

Prezident Petr Pavel se v Berlíně sejde s kancléřem Olafem Scholzem

Domov

Českého prezidenta Petra Pavla během jeho návštěvy Berlína přijme příští týden v úterý německý kancléř Olaf Scholz. Novinářům to dnes řekl mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit. Pavel si Německo zvolil po Slovensku a Polsku jako třetí zemi, kterou po nástupu do funkce navštíví.

Olaf Scholz

Putin podle Scholze neuspěl. Vsadil na rozdělení, Ukrajina je ale jednotná

Svět

Ruský prezident Vladimir Putin podle německého kancléře Olafa Scholze neuspěl. Zahájil útočnou válku a vsadil na rozdělení, způsobil ale opak. Ukrajina je jednotnější než kdy dříve a také země Evropské unie stojí při sobě. Scholz to uvedl v krátkém videu, které k prvnímu výročí války zveřejnil jeho úřad.

Emmanuel Macron

V Mnichově na konferenci budou Duda s Macronem i nově zvolený prezident Pavel

Svět

Mnichovské bezpečnostní konference se zúčastní vedle německého kancléře Olafa Scholze také prezidenti Francie a Polska Emmanuel Macron a Andrzej Duda, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg nebo vysoce postavený čínský diplomat Wang I. Dnes to na tiskové konferenci oznámil šéf konference Christoph Heusgen.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.