Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V pražském parku útočil 18letý mladík, tvrdí policie. Už byl obviněn

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policie obvinila osmnáctiletého muže z pokusu o vraždu v pražských Stodůlkách, který v pátek večer v místním parku vážně zranil dva lidi. Kriminalisté zároveň podali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vzetí obviněného do vazby.

O vývoji případu dnes informoval policejní mluvčí Jan Rybanský. Další podrobnosti vzhledem k probíhajícímu vyšetřování neuvedl. Útočník své oběti podle zpráv médií pobodal nožem.

Incident se odehrál v ulici Neústupného poblíž metra Luka v pátek večer. Zraněný muž a žena byli převezeni do nemocnic. Zhruba padesátiletou ženu záchranáři převezli na ARO motolské nemocnice a jednašedesátiletého muže do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Podezřelého muže zadrželi policisté po několika desítkách minut po útoku přibližně 400 metrů od místa události. Muž byl značně agresivní, policisté museli při jeho zadržení použít donucovací prostředky včetně hrozby namířenou střelnou zbraní.

Témata:  pokus o vraždu krimi Praha Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

9:56

Rudolf Merkner promluvil o rozvodu s Janou Bernáškovou. Řekl, co je těžké

V šoubyznyse to není jen o nových láskách či svatbách, ale i rozchodech a rozvodech. Loni se rozpadlo manželství scénáristy a režiséra Rudolfa Merknera s herečkou Janou Bernáškovou. Merkner nyní přiznal, s čím je pro něj těžké vyrovnat. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Schůze Poslanecké sněmovny

Předsedou Poslanecké sněmovny byl zvolen Tomio Okamura

Poslanci Poslanecké sněmovny ve středu zvolili Tomia Okamuru (SPD) do funkce předsedy dolní komory Parlamentu. Okamura získal v tajné volbě 107 hlasů ze 197 odevzdaných, čímž těsně překonal potřebnou většinu. Jeho protikandidát, lidovec Jan Bartošek, získal podporu 81 poslanců. Zvolením předsedy se uzavřel první zásadní bod ustavující schůze a nově vznikající koalice tak prosadila svého klíčového kandidáta.