Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve čtvrtek navštíví ČR litevský ministr zahraničí Landsbergis, sejde se s Lipavským

Jan Lipavský
Jan Lipavský
Foto: Facebook Jan Lipavský

Českou republiku ve čtvrtek navštíví litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis. Se svým tuzemským protějškem Janem Lipavským (Piráti) bude hovořit o situaci na Ukrajině a zapojení ČR do misí v Pobaltí.

V dnešním avízu to uvedlo ministerstvo zahraničí. Po setkání je plánována tisková konference v Černínském paláci.

Šéfové diplomacií proberou konflikt na Ukrajině a s tím související bezpečnostní spolupráci . Do Kyjeva se dnes společně s premiéry Polska Mateuszem Morawieckým a Slovinska Janezem Janšou vydal předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Hovořit budou ministři také o zapojení příslušníků českých ozbrojených sil do misí v Litvě a v dalších baltských státech. V zemi působí v předsunuté přítomnosti Severoatlantické aliance (NATO) druhé úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany. Vojáci jsou také v Lotyšsku.

Témata:  Litva Jan Lipavský

Aktuálně se děje

5. srpna 2026 17:50

Marek Ztracený promluvil o zákulisí obřího koncertu v Praze

Na Letenské pláni v Praze probíhají závěrečné práce na největším koncertu v Čechách, který pro své příznivce chystá hudebník Marek Ztracený. Prostranství se proměnilo v rozlehlé staveniště, kde stovky pracovníků neustále dokončují poslední přípravy před touto mimořádnou událostí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy