Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve velícím štábu, který koordinuje hašení požáru v Hřensku, se vyskytl covid

Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Foto: HZS Ústeckého kraje

Ve velícím štábu, který v Hřensku koordinuje hašení požáru v Českém Švýcarsku, se vyskytl koronavirus. Členové štábu se musí pravidelně testovat, někteří se vyměnili.

ČTK to dnes řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Zasahující jednotky podle něj se členy štábu do kontaktu nepřišly. Nemá informaci, že by někdo ze zasahujících hasičů byl nakažený.

Na výskyt covidu dnes upozornil Deník. "Můžeme potvrdit, že ve štábu se vyskytl covid. Přijali jsme zásadní opatření," uvedl Marvan. Zasahující jednotky jsou podle něj v terénu a ke komunikaci používají vysílačky.

Požár v Českém Švýcarsku, který hoří desátým dnem, chtějí hasiči zlikvidovat do několika dnů. V pondělí ho dostali pod kontrolu a dnes dál zmenšují jeho plochu, stále hoří na ploše kolem 600 hektarů.

Témata:  požár lesa u Hřenska Národní park České Švýcarsko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

29. června 2026 4:00

Předpověď počasí na nový týden. Vedro ustoupí letnímu normálu

V Česku začíná nový týden, v jehož úvodu ještě bude pokračovat tropická epizoda. Nejdéle má být vedro na východě republiky. Očekává se nicméně ochlazení a návrat teplot k letnímu normálu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Bouřky, ilustrační fotografie

Horké počasí střídají bouřky. Jak během nich efektivně vyvětrat? Má to svá pravidla

S koncem vlny tropických veder, která sevřela celou zemi, přichází dlouho očekávané ochlazení. Studená fronta s sebou však přináší také silné bouřky. Pro většinu domácností, kde teploty v interiérech dosahovaly nesnesitelných hodnot, představuje tento zvrat vítanou příležitost k ochlazení rozpálených zdí a k pořádnému vyvětrání. Aby bylo větrání během bouřek efektivní a zároveň bezpečné, je nutné dodržovat několik základních zásad.