Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve velícím štábu, který koordinuje hašení požáru v Hřensku, se vyskytl covid

Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Foto: HZS Ústeckého kraje

Ve velícím štábu, který v Hřensku koordinuje hašení požáru v Českém Švýcarsku, se vyskytl koronavirus. Členové štábu se musí pravidelně testovat, někteří se vyměnili.

ČTK to dnes řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Zasahující jednotky podle něj se členy štábu do kontaktu nepřišly. Nemá informaci, že by někdo ze zasahujících hasičů byl nakažený.

Na výskyt covidu dnes upozornil Deník. "Můžeme potvrdit, že ve štábu se vyskytl covid. Přijali jsme zásadní opatření," uvedl Marvan. Zasahující jednotky jsou podle něj v terénu a ke komunikaci používají vysílačky.

Požár v Českém Švýcarsku, který hoří desátým dnem, chtějí hasiči zlikvidovat do několika dnů. V pondělí ho dostali pod kontrolu a dnes dál zmenšují jeho plochu, stále hoří na ploše kolem 600 hektarů.

Témata:  požár lesa u Hřenska Národní park České Švýcarsko COVID-19 koronavirus

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy