Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřela česká zpěvačka Victoria Vera Blyth alias Victoria Velvet. V Turecku ji zastřelil manžel

Victoria Vera Blyth
Victoria Vera Blyth
Foto: Profimedia

V turecké Ankaře zemřela česká zpěvačka Victoria, známá také jako Victoria Vera Blyth. Bylo jí 40 let. Z její vraždy je podezřelý manžel David Thomas Blyth, který poté spáchal sebevraždu. Upozornil na to server Seznam Zprávy.

Podle listu Hürriyet se vražda odehrála v úterý 11. června během hádky mezi manžely z neznámého důvodu. David Thomas Blyth po krátké a vyhrocené hádce ženu zastřelil a následně obrátil zbraň proti sobě. V době incidentu byly v domě tři děti.

Jedno z dětí Hürriyetu sdělilo, že hádka začala kvůli Victoriiným SMS zprávám a rychle se vyhrotila. Těla manželů zůstávají v Ankaře, kde byla nařízena pitva.

Tři děti, z nichž nejstaršímu je 14 let, jsou nyní v péči zpěvaččiných příbuzných. Vyšetřování pokračuje, ale list neposkytl žádné vyjádření od policie.

David Thomas Blyth byl skotský podnikatel, který vlastnil mezinárodní ropnou společnost. S Victorií se vzali v roce 2014 a měli tři děti, nejmladší se narodilo v roce 2020.

Blyth začal v roce 2019 pracovat v Ankaře. Victoria tehdy žila v Praze a navštěvovala manžela v Turecku s dětmi. Před narozením třetího dítěte se za ním přestěhovala.

Victoria se narodila v roce 1983 v Kapském Městě v Jihoafrické republice. Její otec byl Čech a matka Namibijka. Rodina se přestěhovala do Česka v roce 1998. 

Témata:  Victoria Vera Blyth

Aktuálně se děje

2:12

Menšík a Sovák říkali blbosti o ničem? Miroslav Hanuš měl možná lépe volit slova

Vladimír Menšík nebo Jiří Sovák jsou dodnes považováni za geniální vypravěče. Na tradici takto nadaných lidí mezi českými herci navazuje Miroslav Hanuš, který se o dvojici velikánů vyjádřil po svém. A možná měl více vážit slova. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Seriál Pán prstenů

Embracer a 'Pán prstenů': Jak slavná sága přispívá k poklesu zisků?

Švédská herní společnost Embracer, vlastnící práva na „Pána prstenů“ a další Tolkienova díla, zaznamenala 10% pokles tržeb v zábavní divizi, což je důsledkem nižší aktivity kolem těchto značek. Společnost to přičítá nedostatku nových produktů a omezené nabídce. Přesto věří, že univerzum „Pána prstenů“ má dlouhodobý potenciál stát se klíčovým zdrojem příjmů.