Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropu trápí mrazivé počasí, statisíce domácností jsou bez vody a elektřiny

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Atény/Paříž/Berlín - Řada Evropanů se stále potýká s dopady silného sněžení a mrazivého počasí. Tisíce francouzských domácností zůstávají bez elektřiny, z Řecka jsou nadále hlášeny problémy s dodávkami vody.

Zhruba 150.000 obyvatel řeckého města Volos se podle tamních médií musí už třetí den obejít bez vody z vodovodu, protože potrubí na řadě míst v důsledku nízkých teplot popraskalo.

Ve Francii podle provozovatele elektrické sítě Enedis zůstává v důsledku sněhové bouře Egon bez proudu asi 32.500 domácností, zejména v pobřežních oblastech Normandie a Pikardie na severu země.

Ve čtvrtek večer, kdy bouře vrcholila, bylo od dodávek elektřiny odříznuto až 330.000 domácností. Ve francouzských Pyrenejích dnes při sesuvu laviny zemřela jedna žena a jeden muž utrpěl těžká zranění.

Z Německa jsou v důsledku bouře Egon hlášena zpoždění u více než stovky odletů a příletů na mnichovském letišti. Železniční doprava ale ve většině částí země funguje normálně, uvedla agentura DPA.

Na dálnici mezi německými městy Hamburk a Lübeck se stala hromadná nehoda asi tří desítek aut, která si vyžádala jeden lidský život a řadu zranění, z toho pět těžkých. Podle policie se zřejmě na vozovce vytvořila ledová vrstva.

Témata:  počasí mráz Evropa zima sníh Řecko Francie Německo

Související

Aktuálně se děje

9:59

Felix Slováček ve společnosti. Přiznal probdělé noci u monitoru a strach, že ztratí rozum

Felix Slováček zaskočil Česko, když se již ve středu, tedy pouhé tři dny po smrti milované dcery Anny Slováčkové, objevil ve společnosti. Argumentům známého hudebníka by měl ale každý porozumět. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy