reklama

Michael pocházel z Penhillu ve Swindonu a do letoviska v Bulharsku odcestoval se dvěma přáteli. Čtyři dny po příjezdu mu ale oteklo břicho a byl hospitalizován v místní nemocnici s podezřením na otravu z jídla. Následně se ale ukázalo, že má otravu krve.

Jeho matka si vzala úvěr a vydala se na cestu za ním. Turista mezitím podstoupil šest operací, které ale nestačily. Po všech zákrocích na záchranu života se proto snažil dostat zpět do Velké Británie prostřednictvím cestovního pojištění. Náklady ve výši přibližně 20 tisíc liber mu ale pojišťovna proplatit odmítla.

Jeho bratr Marcus se proto snažil získat peníze na internetu, ale nestihl to včas. Michealovi selhaly ledviny a zemřel na septikémii. Lékaři ho po selhání orgánů oživovali 35 minut, bezvýsledně.

Matka byla podle serveru The Sun pořádně naštvaná i na pojišťovny. Ty totiž odmítly zaplatit výdaje na lékařské lety, které stojí 22 tisíc (cca 25 500 korun) až 40 tisíc liber (cca 46 350 korun). Ačkoliv jde o starší příklad, ukazuje, jak tragicky může skončit dovolená i sjednaným pojištěním.