Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velké trápení. Felix Slováček přiznal, že ztrácí pojem o světě kolem sebe

Felix Slováček
Felix Slováček
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Po úterním posledním rozloučení s milovanou dcerou se naplno dozvídáme, jak velké je trápení Felixe Slováčka a tedy i jeho manželky Dagmar Patrasové. Saxofonista popsal, jak na tom v těchto dubnových dnech je. 

Trápení začalo v neděli 6. dubna, kdy nastala očekávaná tragická událost. Okolí totiž vědělo, že statečný boj Anny Slováčkové s onkologickým onemocněním nebude mít šťastný konec. Přesto není pro blízké jednoduché se smířit s tím, co se stalo.

Felix Slováček přiznal, že se momentálně velmi trápí. "Nevím vůbec, co se kolem mě děje," řekl upřímně deníku Blesk. "Kdybych neměl prášky na spaní, tak nezaberu ani na minutu," svěřil se známý hudebník, jehož proslavila dlouholetá spolupráce se zpěvákem Karlem Gottem. 

Slováček projevil velké emoce po úterním posledním rozloučení, které probíhalo v kostele svatého Tomáše na Malé Straně v Praze za zavřenými dveřmi. Po konci obřadu se ale otevřely, aby mohla být vynesena rakev s ostatky Slováčkové. Právě nad ní se odehrály dojemné scény, kdy saxofonista neudržel slzy.

Slováčková se narodila do umělecké rodiny saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dagmar Patrasové. Od dětství se věnovala hudbě, především zpěvu. Účinkovala v muzikálech, hrála v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, zúčastnila se i jedné z řad show Tvoje tvář má známý hlas.

Česko v posledních letech dobře vědělo o jejích opakovaných problémech s rakovinou. Nejprve jí byl před šesti lety diagnostikován zhoubný nádor prsu. Podruhé a ještě silněji se zákeřná nemoc vrátila předloni na podzim. Rakovinu plic už Anička nepřekonala. 

Témata:  Felix Slováček

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 12:03

Česko už opravdu není závislé na ruské ropě, oznámil Fiala

Česko je poprvé v historii zásobováno výhradně neruskou ropou, a to západní cestou ropovody TAL a IKL. První zvýšené dodávky neruské ropy už dorazily z italského tankoviště v Terstu na Centrální tankoviště ropy v Nelahozevsi, odkud se přepraví do litvínovské rafinerie. Zásobování Česka pouze neruskou ropou je možné díky projektu TAL-PLUS, který umožnil navýšit kapacitu evropského ropovodu TAL.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy