Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turecko chce učinit přítrž pučistům. Požaduje nejpřísnější tresty

Turecká armáda (Turkish Army)
Turecká armáda (Turkish Army)
Foto: tsk.tr

Istanbul/Ankara - Vojáci, kteří se zúčastnili pokusu o puč, Turecko silně poškodili a budou co nejpřísněji potrestáni. Dnes to řekl náčelník generálního štábu turecké armády Hulusi Akar.

Prokurátoři začali vyšetřovat osoby, které na sociálních sítích šíří názor, že pokus o puč byl ve skutečnosti zosnován vládou.

Istanbul se připravuje na velké shromáždění, které bylo svoláno na dnešek na podporu demokracie. Očekávají se příznivci jak vládní Strany spravedlnosti a rozvoje, tak opozice.

V patnáctimilionovém Istanbulu bude až do půlnoci zdarma veřejná doprava, protože se očekává masivní účast. Manifestace má začít kolem 17:00 SELČ.

Kolem náměstí Taksim, kde se má shromáždění konat, byly rozmístěny transparenty s nápisy 'Ne puči', na místě jsou televizní štáby i bezpečnostní zátarasy.

Témata:  Turecká armáda Turecko vojenský převrat v Turecku

Související

Aktuálně se děje

28. října 2025 11:45

Nejničivější hurikán v historii Jamajky: Melissa se řítí rychlostí přes 280 km/h

Hurikán Melissa se po víkendové extrémně rychlé intenzifikaci nadále zesiluje a stal se nejsilnější bouří na planetě v tomto roce. Jde o vzácný hurikán kategorie 5 s trvalou rychlostí větru 175 mil za hodinu (přes 280 km/h) a ještě silnějšími poryvy, píše CNN. Melissa už si vyžádala tři oběti na Haiti a jednu v Dominikánské republice a nyní se stáčí směrem k Jamajce.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Francouzská policie

Zloději šperků z Louvru byli zatčeni

Francouzské policii se podařilo zadržet podezřelé v souvislosti s drzou loupeží francouzských korunovačních klenotů z muzea Louvre. Pařížská prokuratura potvrdila, že jednoho ze zadržených se podařilo dopadnout ve chvíli, kdy se snažil opustit zemi. Zloději minulý týden provedli denní přepadení Galerie Apollóna v Louvru, odkud během pouhých několika minut utekli se šperky v hodnotě desítek milionů eur.