Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bavorsko plánuje po atentátech změnit zákony, má být nasazena armáda

Bundeswehr, ilustrační fotografie
Bundeswehr, ilustrační fotografie
Foto: Bundeswehr

Mnichov - Bavorsko má za sebou týden plný teroru. Zemský ministr vnitra Joachim Herrmann proto vyzval spolkovou vládu kancléřky Angely Merkelové, aby změnila zákony. Ty by měly umožnit nasazení armády při podobných atentátech.

Herrmann dosavadní omezení považuje za zastaralé. Při útocích, jako byl ten nedělní v Ansbachu či páteční v Mnichově, by přitom podle něj mohla armáda vypomáhat policii.

Zemský ministr vnitra rovněž žádá i úpravy dalších spolkových zákonů, které řeší trestněprávní či přistěhovalecké otázky. "Musíme ostatním vyjasnit, že zákony této země se musí respektovat," řekl s tím, že kdo tak činit nebude, bude muset zemi opět opustit.

Poslední útok se odehrál v neděli v Ansbachu. Odpálil se zde Syřan a zranil 12 lidí. V Ansbachu shodou okolností v lednu Bavorsko zahájilo svůj zemský integrační program, jehož cílem je poučit žadatele o azyl o právním systému země, o rovnosti mezi muži a ženami či o sekulární povaze Západu.

Témata:  Německá armáda Angela Merkelová Německo střelba v Mnichově

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.