Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zika již není v Kolumbii problémem. Země ohlásila konec epidemie

komáři
komáři
Foto: Pixabay

Bogotá - Kolumbie jako první ze zemí Latinské Ameriky ohlásila konec epidemie způsobené virem zika. Nákaza byla zaznamenána v září 2015 a od té doby tu bylo hlášeno téměř 100 tisíc případů.

"Můžeme prohlásit, že epidemie skončila. Kolumbie je první zemí na americkém kontinentu, která oznámila konec této epidemie," citovala agentura Reuters prohlášení kolumbijského ministerstva zdravotnictví.

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že počet případů onemocnění virem zika, který přenášejí komáři, se ustálil na počtu asi 600 za týden. Podle expertů však potrvá ještě tak dva tři roky, než zde virus zika vyhasne úplně.

Mnoho z 17.730 těhotných žen s diagnózou tohoto onemocnění bude v nejbližší době rodit. Proto může v následujících měsících ještě vzrůst počet dětí s mikrocefalií.

První případ v Evropě, kdy se narodilo dítě se zakrnělou hlavou v rámci současné epidemie, byl dnes oznámen ze Španělska.

Témata:  Kolumbie virus Zika komáři

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.