Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Hořící elektrárna vytvořila unikátní šou

Větrné elektrárny
Větrné elektrárny
Foto: Pixmac

Palladam (Indie) – Větrné elektrárny jsou dobré v tom, že se nemusí spoléhat na spalování, aby generovali elektrickou energii. Jedna elektrárna v Indii to ale zkusila a nedopadlo to dobře, ale aspoň vznikly působivé záběry.

Podle popisu videa na YouTube byl požár způsoben vysokým napětím a technickou závadou, informuje server Popular Mechanics. Obecně platí, že větrné turbíny mají několik brzd, které brání tomu, aby elektrárna vyletěla při silném větru. Existuje elektrické brždění, které odvádí nově vyrobenou elektřinu přímo do zpomalení lopatek.

Elektrárny mají také další mechanické zajištění, které brání v tom, aby se mohly lopatky v silném větru hýbat. Pokud se na videu zaměříte na další větrné elektrárny, tak si můžete všimnout, že se vůbec netočily, byly zajištěny před bouří.

 

U první elektrárny pravděpodobně brzdy selhaly, začala překračovat povolenou rychlost otáčení, zařízení se přetížilo a vysoké napětí způsobilo požár. Nakonec požár elektrárnu zničil úplně. Informace o tom, jestli byl někdo zraněn, nejsou k dispozici.

Témata:  větrné elektrárny Indie oheň

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.