Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Hořící elektrárna vytvořila unikátní šou

Větrné elektrárny
Větrné elektrárny
Foto: Pixmac

Palladam (Indie) – Větrné elektrárny jsou dobré v tom, že se nemusí spoléhat na spalování, aby generovali elektrickou energii. Jedna elektrárna v Indii to ale zkusila a nedopadlo to dobře, ale aspoň vznikly působivé záběry.

Podle popisu videa na YouTube byl požár způsoben vysokým napětím a technickou závadou, informuje server Popular Mechanics. Obecně platí, že větrné turbíny mají několik brzd, které brání tomu, aby elektrárna vyletěla při silném větru. Existuje elektrické brždění, které odvádí nově vyrobenou elektřinu přímo do zpomalení lopatek.

Elektrárny mají také další mechanické zajištění, které brání v tom, aby se mohly lopatky v silném větru hýbat. Pokud se na videu zaměříte na další větrné elektrárny, tak si můžete všimnout, že se vůbec netočily, byly zajištěny před bouří.

 

U první elektrárny pravděpodobně brzdy selhaly, začala překračovat povolenou rychlost otáčení, zařízení se přetížilo a vysoké napětí způsobilo požár. Nakonec požár elektrárnu zničil úplně. Informace o tom, jestli byl někdo zraněn, nejsou k dispozici.

Témata:  větrné elektrárny Indie oheň

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 10:27

Daň z nemovitosti 2025: Blíží se platba, úřad začal rozesílat důležité informace

Blíží se lhůta pro úhradu daně z nemovitosti. Finanční správa v tuto chvíli začala s rozesíláním informací o výši daně, informoval úřad ve středu na webových stránkách. Poplatníci by měli částku znát nejpozději na konci května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.