Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Socha Panny Marie začala plakat krev + VIDEO

Náboženství, ilustrační fotografie
Náboženství, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Sucre - Dlouhé roky se věřící v bolivijském kostele modlili k soše Panny Marie a nebylo na tom nic neobvyklého. Před týdnem ale začala socha při mši ronit krvavé slzy.

Lidé z vesnice, která se jmenuje Puerto Rico a leží v bolivijské části amazonského pralesu, se stali svědky zázraku. Socha Panny Marie, k níž se křesťané v kostele modlí dlouhá léta, začala najednou krvavě plakat.

Slzy soše vyvěrají z levého oka a stékají po tváři. Nad horním rtem pak kapou na Mariiny složené ruce. Místní kněz Jose Luis Mamani vše nahlásil úřadům a záhadu oznámil i médiím. Jeden z věřících pak sochu vyfotil jako důkaz.

Vesničané věří tomu, že jde o zázrak a chtějí ho nechat uznat i Vatikánem. To se ale nestane, dokud nebude událost objektivně posouzena a potvrzena. Vědci proto chtějí rudou tekutinu zkoumat. Může jít o barvu, která se začala po letech uvolňovat.

Před třemi měsíci začala krvavě plakat i socha Panny Marie v malém kolumbijském městě, uronila ale jen jednu slzu. V Kalifornii má zase žena doma sošku, která začala plakat po vraždě člena rodiny. Slzy jsou ale průhledné, jako ty lidské.

Témata:  Bolívie náboženství Vatikán

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.