Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sarkozy oznámil kandidaturu, chce se stát opět prezidentem

Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy
Foto: France24.com

Paříž - Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy (61) dnes oznámil kandidaturu v listopadových primárkách své pravicové strany Republikáni k prezidentským volbám 2017.

Oznámil to na Facebooku. "Rozhodl jsem se být kandidátem pro prezidentské volby (na jaře) 2017. Cítím, že mám sílu ke svedení této bitvy v této neklidné době naší historie," napsal exprezident na svém účtu na sociální síti. Podle AFP se podobně Sarkozy vyjádřil i v knize, kterou nazval Tout pour la France (Vše pro Francii).

Šéfa Republikánů Sarkozyho v minulých volbách v roce 2012 porazil současný socialistický prezident François Hollande.

Hlavním Sarkozyho stranickým konkurentem bude bývalý premiér Alain Juppé. Ten v poslední době Sarkozyho v průzkumech veřejného mínění dosud vždy porážel.

Témata:  Nicolas Sarkozy Francie

Související

Aktuálně se děje

27. března 2026 13:12

Kristina Kloubková přiznala operaci. Před lety si našla bulku

Kristina Kloubková se rozhodla jít s pravdou ven a informovala o operaci, které se podrobila kvůli problémům se štítnou žlázou. S lékaři je odhalila už před několika lety. Fanoušky uklidnila, zákrok podle jejích slov dopadl skvěle. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy