Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Povodně v Indii si vyžádaly už 300 mrtvých, živel zasáhl až 6 milionů lidí

Povodně
Povodně
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dillí - Střední a východní Indii zasáhly silné povodně. Živel si podle agentury Reuters vyžádal už asi 300 životů.

Při několikadenních monzunových deštích se vylila Ganga i její přítoky, voda vyhnala lidi do nouzových táborů ve státech Mádhjapradéš, Bihár, Uttarpradéš, Rádžasthán a Uttarákhand. Zničeno bylo velké množství úrody na polích a poškozeny byly i komunikace. Přerušena byla na mnoha místech dodávka elektrického proudu a telefonní spojení.

Statisíce osob musely být evakuovány. Různou měrou bylo živelní pohromou postiženo na šest milionů lidí, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele.

Nejhůře je postižen Bihár, kde přišlo o život 120 lidí. V Mádhjapradéši je mrtvých 70, v Uttarpradéši 43. „Máme plno starostí s tím, co musíme dělat. Tohle je náš život za poslední čtyři dny. Nemáme ani co jíst," řekl 42letý vesničan zpravodajské stanici NDTV z Uttarpradéše.

„Modlím se za bezpečnost a blaho lidí v oblastech postižených povodněmi," řekl indický premiér Naréndra Módí, který už v pondělí přislíbil finanční pomoc federální vlády pro postižené oblasti.

Témata:  Indie povodně

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 20:11

Babiš se na Hrad nechystá. Postěžoval si na Pavlovu skrytou kampaň

Premiér Andrej Babiš (ANO) dal znovu najevo, že nepřistoupí na návrh prezidenta Petra Pavla, aby se obnovily pravidelné schůzky nejvyšších ústavních činitelů. Předseda vlády tvrdí, že s hlavou státu nemá o čem jednat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy