Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Merkelová neměla klid ani při večeři, čekal na ni dav odpůrců

Angela Merkelová, německá kancléřka
Angela Merkelová, německá kancléřka
Foto: Reprofoto

Praha – Po návštěvě Hradu, kde se setkala s prezidentem Milošem Zemanem, zamířila německá kancléřka Angela Merkelová do Lichtenštejnského paláce. Stejně jako na všech dalších zastávkách, i tady na ni čekal dav jejích odpůrců.

Merkelová přijela do Lichtenštejnského paláce na večeři s premiérem Bohuslavem Sobotkou a se členy vlády a Parlamentu. Příjezd její kolony provázel pískot demonstrantů proti kancléřce. Podle zpravodaje ČTK se jich na místě shromáždilo asi 200.

Odpůrci Merkelové přicházeli k Lichtenštejnskému paláci ještě před příjezdem kancléřky. Pískáním a bučením uvítali například státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu, který dorazil před Merkelovou. Nejbližší okolí Lichtenštejnského paláce policie uzavřela.

Kancléřku u paláce přivítal předseda Senátu Milan Štěch, který jí předal květiny. Štěch chce Merkelovou při večeři vyzvat ke zrušení protiruských sankcí, které podle něj postihují české zemědělce i průmysl a mají jen malý dopad.

Podobně se dnes vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Na zahájení mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích uvedl, že žádá razantnější postoj v otázce unijních sankcí od premiéra Sobotky na zasedání Evropské rady.

Merkelová se ale na tiskové konferenci se Sobotkou nechala slyšet, že čas pro zrušení sankcí uvalených kvůli ruské roli v konfliktu na Ukrajině ještě nenazrál.

Témata:  Angela Merkelová Milan Štěch

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.