Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při tureckém bombardování v Sýrii zahynulo nejméně 35 lidí

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ankara - Turecké vládní síly dnes ráno bombardovaly severní oblasti Sýrie, při útoku zahynulo nejméně 35 civilistů. Oznámili to opoziční aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR).

Dalších 70 lidí bylo při náletech a přestřelkách jižně od města Džarábulus zraněno.

Dnešní nové nálety a dělostřeleckou palbu potvrdily i turecké bezpečnostní zdroje, které citovala agentura Reuters. Terčem úderů byly pozice kurdských milic.

Ankara zahájila ofenzivu v syrském pohraničí před několika dny. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že vládní síly se zaměřují na bojovníky samozvaného Islámského státu (IS) i kurdské milice YPG.

Turci se obávají postupu Kurdů, kteří v posledních týdnech zaznamenali úspěch v boji proti radikálům z IS.

Témata:  Sýrie Syrská krize

Související

Aktuálně se děje

13. března 2026 17:49

Občanky končí. Tisíce důchodců budu muset na úřad

Tisíce nejstarších českých občanů by měly v nejbližší době věnovat pozornost svému občanskému průkazu. Ministerstvo vnitra v pátek upozornilo, že specifická skupina dokladů letos v srpnu definitivně pozbude platnosti. Týká se to především seniorů narozených do konce roku 1935, tedy lidí, kterým je devadesát a více let.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jürgen Habermas

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.