Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islámský stát má spolubojovníky v Bangladéši, varuje Kerry

John Forbes Kerry, americký politik, a od 1. února 2013 ministr zahraničí Spojených států.
John Forbes Kerry, americký politik, a od 1. února 2013 ministr zahraničí Spojených států.
Foto: usa.gov

Dháka - Šéf americké diplomacie John Kerry přijel na svou první návštěvu Bangladéše. Prohlásil, že má Islámský stát v této asijské zemi své spolubojovníky.

Kerry se dnes setkal v Dháce s premiérkou šajch Hasínou Vadžídovou a ministrem zahraničí Abdulem Hasanem Mahmúdem Alím. Americký ministr se s premiérkou shodl na potřebě mezinárodní spolupráce mezi tajnými službami a policejními složkami v boji s extremismem.

Bangladéšské bezpečnostní složky v sobotu usmrtily tři islamisty včetně organizátora červencového útoku na kavárnu v Dháce, při kterém zahynulo 22 lidí, většinou cizinců. Ozbrojenci byli zabiti ve svém úkrytu, dvoupodlažní budově na předměstí bangladéšské metropole. Byl mezi nimi i v Bangladéši narozený kanadský občan Tamim Ahmed Chowdhury, který podle všeho naplánoval útok v Dháce.

K červencovému útoku se přihlásil IS, bangladéšské úřady to ale odmítly. Podle nich šlo o akci skupiny Džumatul Mudžáhidín.

Témata:  John Kerry Islámský stát Bangladéš

Související

Aktuálně se děje

8. listopadu 2025 8:38

Dukova smrt zasáhla i papeže. Arcibiskupství odhalilo obsah jeho kondolence

Česko v týdnu zasáhla mimořádně smutná zpráva. Ve věku 82 let zemřel kardinál Dominik Duka, v závěru života se potýkal se zdravotními problémy. Informace doputovala i do Vatikánu, odkud přišel kondolenční dopis od papeže Lva XIV. Potvrdilo to pražské arcibiskupství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy