Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rousseffová se hájí: Svědomí mám čisté

Dilma Rouseffová
Dilma Rouseffová
Foto: Agencia Brasil **http://agenciabrasil.ebc.com.br**

Brasília - Dočasně odvolaná brazilská prezidentka Dilma Rousseffová se dnes hájila před Senátem. Ve své řeči odmítla všechna obvinění a řekla, že má svědomí čisté.

Senát v květnu Rousseffovou dočasně zbavil funkce. Politička je podezřelá z porušení rozpočtových pravidel s cílem zakrýt deficit veřejných financí. Pokud Senát v úterý či ve středu nejméně třípětinovou většinou svých členů odvolá Rousseffovou definitivně, její mandát dokončí úřadující prezident Michel Temer. Většina senátorů podporuje definitivní odvolání Rousseffové, napsala agentura AFP.

"Vím, že budu souzena, ale mé svědomí je čisté. Nespáchala jsem zločin, řekla Rousseffová s tím, že vždy dodržovala ústavu a dělala to nejlepší pro svou zemi. "Nemohu si pomoct, ale cítím hořkost nespravedlnosti," dodala na adresu svých žalobců v rámci zhruba 30 minutové obhajoby.

Rousseffovou doprovázel její spojenec, exprezident Luiz Inácio Lula da Silva, známý levicový zpěvák Chico Buarque a skupina bývalých ministrů. Několik stovek jejích stoupenců podpořilo Rousseffovou demonstrací před brazilským parlamentem.

Témata:  Dilma Rousseffová Brazílie

Související

Aktuálně se děje

30. června 2025 9:47

Václav Neckář obětí šíleného počasí. Legendární zpěvák přiznal velké problémy

Václav Neckář se nakonec pěvecké kariéry nevzdal a zpívá i po osmdesátce, i když už bez doprovodu mladšího bratra Jana, který o staršího sourozence jinak vzorně pečuje. Tentokrát se mu ale Václav vrátil z pódia ve zhoršeném zdravotním stavu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy