Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na provincii Hamá zaútočilo syrské letectvo, zahynulo nejméně 17 lidí

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Damašek - Syrské letectvo zahájilo údery proti povstalcům v provincii Hamá, přes noc zahynulo nejméně 17 lidí. Nálety cílily na silnici mezi vesnicí Latámina a provincií Idlib.

Rebelové se oblasti, která je pro prezidenta Bašára Asada strategicky důležitá, zmocnili teprve v úterý. Povstalci ohrožují vládou držené regiony, ve kterých žijí křesťané a šíité ze sekty alávitů, k nimž patří i Asad. Mezi rebely je například džihádistická skupina Džund al-Aksá, ale i hnutí bojující pod záštitou Syrské svobodné armády (FSA).

Skupina Džajš al-Nasr zveřejnila prohlášení, že v noci na dnešek přišli o život v bitvách v Hamá dva její velitelé a tři další bojovníci. Syrská státní televize informovala o tom, že letectvo zahájilo údery proti teroristům v oblasti. Desítky jich prý byly zabity. Syrský režim označuje za teroristy zástupce všech skupin bojujících proti prezidentovi.

Podle SOHR, která se spoléhá na síť informátorů přímo v terénu, zemřelo 17 lidí.

Občanská válka v Sýrii začala 15. března 2011, zemřelo již 300 tisíc lidí a další více než čtyři miliony Syřanů ze země utekly.

Témata:  Sýrie Bašár Asad

Související

Aktuálně se děje

13. září 2025 9:57

Vražda, která otřásla Amerikou. Zdrcená vdova po Kirkovi poprvé promluvila

Erika Kirková v pátek promluvila poprvé po středeční vraždě manžela Charlieho Kirka. Vdova přislíbila jeho příznivcům, že bude pokračovat v rozjetých projektech, ať už jde o veřejné diskuze či úspěšný podcast. Kirk byl zastřelen během veřejného vystoupení, podezřelý už se nachází ve vazbě. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy