Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americkou hlídkovou loď ohrozilo íránské plavidlo, tvrdí Pentagon

USS Truxtun (DDG-103)
USS Truxtun (DDG-103)
Foto: U.S. NAVY

Washington - Americkou pobřežní hlídkovou loď v Perském zálivu ohrožoval svými nebezpečnými manévry rychlý člun íránských Revolučních gard.

Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na důvěryhodné zdroje Pentagonu.

Íránské plavidlo se v centrální části Perského zálivu přiblížilo k americké hlídkové lodi USS Firebolt na vzdálenost 90 metrů. Americká loď musela prudce změnit kurz v důsledku "nebezpečného, neprofesionálního a ohrožujícího" manévru Íránců.

Posádka hlídkové lodi se třikrát pokoušela s íránským plavidlem navázat kontakt, ale nedostala žádnou odpověď. Na palubě íránského člunu byly podle amerického ministerstva obrany zbraně.

Témata:  U.S. Navy Pentagon Írán

Související

Aktuálně se děje

28. března 2026 21:46

27. března 2026 20:06

Laďka Něrgešová se ozvala. Lidem ozřejmila, jak probíhá její léčba

Česko drží palce Laďce Něrgešové, která se už skoro rok potýká s vážnými zdravotními problémy. Známá moderátorka otevřeně popsala, jak probíhá náročná léčba vážné nemoci. A vzkázala, že chce žít kvůli svým dětem. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy