Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poprask v Německu: Člen Pirátů zřejmě vraždil, pak se zabil

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín - Na německou pirátskou stranu se valí problémy. Po prohraných volbách do berlínského zastupitelstva byla nalezena mrvola předního člena strany.

Němečtí piráti zaznamenali nečekaně velký úspěch ve volbách v roce 2011, kdy získali 8,9 procent hlasů a 15 mandátů v berlínském zemském parlamentu. Gerwald Claus-Brunner (44) jako poslanec tohoto zákonodárného sboru přitahoval pozornost svým objemným tělem a způsobem oblékání. V nedělních volbách dosáhli piráti ale jen 1,7 procent hlasů.

V bytě Clause-Brunnera byl objeven ještě jeden zatím neidentifikovaný zabitý muž. Přesné okolnosti případu budou strážci zákona ještě vyšetřovat. Zatím jsou přesvědčeni, že politik usmrtil dosud neznámého muže u něj doma. Jeho mrtvolu pak přemístil do svého bytu, kde se následně sám po několika dnech zabil, podle médií elektrickým proudem.

Mluvčí prokuratury sdělil, že existují důkazy, že Claus-Brunner zavražděného muže pronásledoval a obtěžoval. Pirátská strana uvedla, že její člen trpěl nevyléčitelnou chorobou a před vlastní smrtí zaslal spolustraníkům dopis na rozloučenou. Pitva ale u politika smrtelnou nemoc nepotvrdila, napsal list Bild.

Témata:  Pirátská strana Německo vražda Německo

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.