Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británie přijme několik set dětských uprchlíků z Calais, úřady už začaly s registrací

Tábor
Tábor "džungle" v Calais
Foto: Reprofoto YouTube

Paříž - Úřady zahájily v uprchlickém táboře "Džungle" u Calais registraci nezletilých migrantů, kteří se chtějí dostat za svými příbuznými do Británie. Očekává se, že Spojené království přijme přes 300 dětí.

Migranti musejí podle pravidel EU požádat o azyl v první bezpečné zemi, do níž se dostanou. Ale v případě dětí může být tato žádost přenesena do jiné země, pokud tam tyto děti mají rodinné příslušníky, napsal server BBC.

Úředníci se nejprve zaměřují na osamělé nezletilce, kteří mají právo připojit se ke svým příbuzným v Británii. Zahájen bude také další registrační proces pro zranitelné děti, které v Británii nemají rodinu.

Britská ministryně vnitra Amber Ruddová uvedla, že vláda se snaží jednat co nejrychleji, aby bylo do monarchie dopraveno co nejvíc dětí před uzavřením tábora francouzskými úřady. Paříž slíbila zlikvidovat tábor do konce roku.

Témata:  uprchlíci Velká Británie Francie

Související

Aktuálně se děje

10. července 2026 5:00

Počasí o víkendu: Oteplí se, tropy ale budou spíše výjimkou

O nadcházejícím víkendu se dočkáme převážně slunečného počasí, i když na severovýchodě území bude oblačnosti více.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy