Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Wikileaks zveřejnil další materiály o Clintonové. Jaký vliv mohou mít na voliče?

První debata demokratů. Dominovali Clintonová a Sanders
První debata demokratů. Dominovali Clintonová a Sanders
Foto: CNN

Washington - Server WikiLeaks v sobotu zveřejnil dokumenty, které se týkají Hillary Clintonové. Vyplývá z nich, že se demokratická kandidátka na prezidentku USA vyhnula přímé kritice velkých společností z Wall Street, když analyzovala příčiny finanční krize během série placených projevů pro banku Goldman Sachs z roku 2013. Podle analytiků ale toto odhalení nebude mít zásadní vliv na rozhodování voličů.

Wikileaks postupně publikuje informace uniklé z e-mailů šéfa kampaně Clintonové Johna Podesty. Tým Clintonové jejich autentičnost odmítl potvrdit či vyvrátit.

Nově zveřejněné dokumenty neobsahují podle AP žádné šokující informace, které by svědčily o propojení Clintonové s bankovním světem díky finančním příspěvkům od bankovního sektoru.

Její umírněnost v projevech ale připomene liberálům v demokratické straně jejich obavy, že Clintonová má příliš blízko k bankám na Wall Street a nebude v případě zvolení dostatečně efektivně kontrolovat jejich případné excesy.

Nelze však očekávat, že by demokratičtí voliči ve větším počtu hlasovali pro Donalda Trumpa, který se potýká s podstatně větším skandálem ohledně sexuálního obtěžování žen.

Témata:  Hillary Clintonová Wall Street Wikileaks

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.