Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamisté zajali u Filipín německého turistu, jeho přítelkyni zabili

Bojovníci Islámského státu
Bojovníci Islámského státu
Foto: Wikimedia Commons

Manila - Ozbrojenci z islamistické Skupiny Abu Sayyafa prý unesli německého turistu a zabili jeho přítelkyni. Filipínská armáda se snaží informaci ověřit.

Extremisté ze Skupiny Abu Sayyafa podporují teroristickou síť Al-Káida a také bojovníky Islámského státu.

Podle armádního mluvčího Filemona Tana ohlásili vesničané z jihofilipínské provincie Sulu, že našli jachtu s německou vlajkou plavící se kolem sousední Malajsie a na palubě zastřelenou ženu.

Letos v září Skupina Abu Sayyafa propustila norského rukojmího, kterého zajala o rok dříve společně se dvěma Kanaďany a Filipínkou. Kanadským rukojmím islamisté již dříve uřízli hlavu, Filipínku osvobodili v červnu. Podle nepotvrzených zpráv bylo za Nora zaplaceno vysoké výkupné.

Témata:  Filipíny Skupina Abu Sayyafa únos / rukojmí Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

15. července 2026 12:28

Střelba v Praze. Muž zavraždil ženu a pak si chtěl vzít život, míní policie

Tragickou střelbou se od středečního dopoledne zabývá pražská policie. Na ulici ležela mrtvá žena, vedle ní ležel zraněný muž. Šlo o bývalé rodinné příslušníky. Muž podle prvotního šetření zavraždil ženu a následně se pokusil o sebevraždu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy