Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čechy a Slováky turisty v Etiopii přepadli ozbrojenci, jejich řidiče zastřelili

Zbraně, ilustrační fotografie
Zbraně, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Addis Abeba/Praha - Na jihu Etiopnie byla přepadena a oloupena skupina čtyř Čechů a šesti Slováků. Čeští diplomaté se o incidentu dozvěděli od slovenského velvyslanectví v Addis Abebě.

Přepadení se stalo v pondělí 7. listopadu. Etiopského řidiče ozbrojenci zastřelili, při incidentu byla zraněna jedna Slovenka. Čechům se nic nestalo a jsou již zpátky v Česku, řekla dnes ČTK Irena Valentová z ministerstva zahraničí.

V Etiopii platí výjimečný stav a Češi by měli podle doporučení Černínského paláce zvážit, zda mají do této africké země za této situace jezdit. Turisté, kteří byli v Etiopii se slovenskou cestovní kanceláří, při přepadení přišli o cennosti, platební karty a hotovost.

Agresoři podle serveru iDnes.cz nejdříve házeli na auta s turisty z Česka a Slovenska kameny. Když etiopský řidič a zároveň průvodce vystoupil, strhla se hádka, během níž útočníci řidiče zastřelili.

Slovenský web Topky.sk uvedl, že mezi turisty byla slovenská lékařka, která se postřelenému muži marně snažila pomoci.

Témata:  Etiopie Češi Slovensko zbraně

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.