reklama

Policie pachatele zadržela, motiv jeho činu není zatím znám, oznámila agentura AP.

Incident se odehrál kolem půlnoci v městečku Imatra u hranic s Ruskem, které má 28.000 obyvatel. Před restaurací na pěší zóně v centru, kde se nacházejí i noční kluby, střílel třiadvacetiletý místní občan.

Své tři oběti zasáhl každou několika ran

Dnes to na tiskové konferenci oznámila policie. Potvrdila zároveň, že pachatel byl zadržen a vyslechnut. Motiv jeho činu ale zatím stále není jasný.

K místu zrovna v době útoku přijíždělo hlídkové policejní auto. Střelec nekladl při zadržení policistům odpor.

Incident se odehrál kolem půlnoci v městečku Imatra u hranic s Ruskem, které má 28.000 obyvatel. Před restaurací na pěší zóně v centru, kde se nacházejí i noční kluby, střílel třiadvacetiletý místní občan. Své tři oběti zasáhl každou několika ranami z pušky do hlavy a trupu. Očití svědci oběti identifikovali.

Místní úřady otevřely po incidentu krizové centrum. "Byli tam lidé, když se to stalo. V tak malém městě je to dost velký incident a mnoho lidí zažilo šok," řekla mluvčí místního sociálního a zdravotnického odboru.

ami z pušky do hlavy a trupu. Očití svědci oběti identifikovali.

K místu zrovna v té době přijíždělo hlídkové policejní auto. Střelec nekladl policistům odpor, byl zadržen, zatím ale nebyl ještě vyslechnut, uvedla policejní mluvčí Heli Jamsenová-Turkkiová.

reklama