Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při bombardování Halabu zemřely dvě ruské zdravotnice

Sýrie
Sýrie
Foto: Pixabay

Moskva/Damaše - Při povstaleckém ostřelování ruské polní nemocnice v syrském Halabu byly dnes zabity dvě ruské armádní zdravotnice.

Oznámila to dnes ruská média. K ostřelování došlo v pondělí, kdy nemocnice začala poskytovat péči obyvatelům východních čtvrtí, dobytých vládními jednotkami.

Zabité vojákyně, seržantka Naděžda Duračenková a četařka Galina Michajlovová, sloužily jako zdravotní sestry v ruské polní nemocnici. Jednu z žen zabil přímý zásah z minometu, když střela dopadla do příjmového oddělení nemocnice, druhá později podlehla zraněním.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu nařídil poskytnout pomoc rodinám zabitých poddůstojnic, jakož i rodině těžce raněného lékaře - pediatra, kterého vrtulník v noci přepravil na ruskou leteckou základnu Hmímím v syrské provincii Latákíja. Muž tam byl operován a lékaři hodnotí stav svého kolegy jako stabilní.

Témata:  Sýrie Rusko ruské angažmá v Sýrii

Související

Aktuálně se děje

28. května 2026 8:32

Iva Janžurová se zlepšuje, prozradila dcera legendární herečky

Česko napjatě sleduje novinky ohledně zdravotního stavu Ivy Janžurové, která po oslavě 85. narozenin opět skončila v nemocnici. Tam o herečku pečují lékaři, ale přehled samozřejmě mají i nejbližší. Jedna z dcer Janžurové nyní prozradila, jak na tom slavná maminka je. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy