Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jižní Korea poslala do vězení manažera VW

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Soul - Jeden z vedoucích pracovníků jihokorejské divize německého koncernu Volkswagen půjde na rok a půl do vězení. Trest dostal za falšování dokumentů o testech emisí a úrovně hluku, jehož cílem bylo získat potvrzení pro dovoz aut.

Úřady v Jižní Koreji už loni v srpnu vyměřily Volkswagenu za falšování dokumentů o testech emisí a úrovně hluku pokutu 17,8 miliardy wonů (380 milionů Kč). Zároveň nařídily pozastavit na jihokorejském trhu prodej většiny jeho modelů.

"Volkswagen tímto trestným činem, který způsobil vážnou sociální a ekonomickou újmu, podkopal svou důvěryhodnost globální značky," uvedl soud.

Manažer, jehož plné jméno text neobsahuje, byl podle soudu uznán vinným z falšování dokumentů, maření práce úřadů a porušení zákonů o životním prostředí.

Jižní Korea v kauze Dieselgate postupuje proti Volkswagenu poměrně tvrdě. Již předloni automobilku pokutovala částkou 14,1 miliardy wonů (301 milionů Kč). Loni v prosinci pak firmě vyměřila pokutu 37,3 miliardy wonů (797 milionů Kč) za klamavou reklamu týkající se emisí.

Témata:  dieselgate Volkswagen Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.