Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Únik plynu zabil v Číně nejméně dvanáct horníků

Těžba uhlí, ilustrační fotografie
Těžba uhlí, ilustrační fotografie
Foto: Greenpeace

Peking - V uhelném dole na severovýchodě Číny došlo k úniku plynu, zemřelo nejméně 12 horníků. Příčiny neštěstí se vyšetřují.

K neštěstí došlo v neděli u města Paj-šan v provincii Ťi-lin. Jednoho přiotráveného horníka převezli záchranáři do nemocnice, zbylým jeho kolegů však již pomoci nedokázali.

Oxid uhelnatý bývá hlavní složkou škodlivých plynů v uhelných ložiscích a musí se rozptýlit, aby neotrávil horníky nebo nevybuchl.

Čína plánuje uzavřít mnoho dolů, aby snížila přebytek produkčních kapacit v ocelářství a dolech, což způsobí zánik stovek tisíc pracovních míst.

Témata:  Čína těžba uhlí únik plynu

Související

Aktuálně se děje

10:27

Nevydařená dovolená v Egyptě. Marie Růžičková se hlasitě rozčiluje

Česko momentálně s napětím sleduje mistrovství světa v hokeji, jehož se jako hráč i trenér v minulosti opakovaně zúčastnil Vladimír Růžička. V posledních letech ale zažil ústup ze slávy. Šampionát i tak jistě sleduje, zatímco jeho manželka Marie vyrazila na dovolenou do Egypta. Letošní zážitek ze severoafrické země je zatím speciální. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?