Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Itálii a Španělsko zasáhla ptačí chřipka, nemocní jsou divocí ptáci

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Madrid/Řím – Ptačí chřipka už se objevila i v Itálii a v Řecku. Vysoce nakažlivý virus ptačí chřipky, který se začátkem roku objevil i ve střední Evropě včetně Česka, objevili veterináři u divokých ptáků.

Zatímco Itálie dnes nahlásila vůbec první případ viru H5N8 u divoké kachny, Španělsko objevilo dvě mrtvé husy nakažené touto chorobou, uvedla agentura Reuters.

Španělské ministerstvo zemědělství uvedlo, že virus se našel u hus, které byly nalezeny v autonomní oblasti Kastilie a León na severu země. Úřad proto nařídil provést podrobné kontroly drůbeže v chovech v této oblasti.

Německo už kvůli chorobě vybilo desítky tisíc kusů drůbeže a před týdnem ohlásilo po deseti letech první případ i Česko, kde od té doby veterináři nechali utratit 10.000 ptáků především na Jižní Moravě.

Témata:  ptačí chřipka Itálie Španělsko

Související

Aktuálně se děje

11. dubna 2026 13:55

Pavel Novotný byl na ulici napaden politikem z hnutí Stačilo!

Pavel Novotný, bývalý starosta pražských Řeporyjí a nedávno navrátivší se člen ODS, se stal terčem verbálního i fyzického útoku. K incidentu došlo před restaurací v jedné z pražských pasáží, kde na něj počkali dva muži. Podle videozáznamu, který v pátek zaplavil sociální sítě, byl hlavním agresorem Marek Cavali, politik spojený s hnutím Stačilo!, za které v minulosti neúspěšně kandidoval v Ústeckém kraji.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tesla model 3

Tesla v Evropě zabodovala. První země schválila autonomní řízení FSD

Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.