Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americká armáda zabila vůdce Al-Káidy na Arabském poloostrově

Al-Káida
Al-Káida
Foto: pinger.pl

Washington/Saná - Armáda Spojených států zabila v Jemenu jednoho z vůdců teroristické sítě Al-Káidy na Arabském poloostrově (AQAP).

Zásah naruší operace islámských extremistů v regionu, oznámilo v pátek na svém webu americké ministerstvo obrany.

Abdal Ghaní Rasas zahynul 8. ledna po vzdušném úderu v odlehlé oblasti středojemenské provincie Bajdá, uvedl mluvčí amerického ministerstva obrany Peter Cook.

USA považují AQAP za nejnebezpečnější z buněk sítě Al-Káidy. Jemenská odnož má na svědomí bombové útoky proti jemenskému státu, plánovala atentáty proti americkým dopravním letadlům a přihlásila se i k masakru v pařížské redakci časopisu Charlie Hebdo. Při tomto atentátu islamisté v lednu 2015 zavraždili 12 lidí.

Témata:  Al-Káida USA

Související

Aktuálně se děje

23. října 2025 9:41

Pro Aničku. Felix Slováček odtajnil detaily nového hudebního projektu

Felix Slováček už je sice dávno v důchodovém věku, přesto i po osmdesátce neustále pracuje. Momentálně na novém projektu, který je velmi osobní. Známý saxofonista totiž předem odhalil, v čem spočívá. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy