Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Turecko vydalo dalších 243 zatykačů na členy armády

Turecká armáda (Turkish Army)
Turecká armáda (Turkish Army)
Foto: tsk.tr

Ankara - Čistky a obvinění po loňském nezdařeném puči v Turecku neberou konce. Tamní prokuratura vydala zatykače na dalších 243 členů armády. Ve vězení už skončilo na 36 tisíc osob.

Další příslušníci armády mají být zatčeni kvůli používání aplikace Bylock, již využívali podle turecké vlády příznivci duchovního Fethullaha Gülena. Aplikace sloužila k utajené komunikaci členů jeho hnutí.

Gülen žije v USA a Ankara zatím marně žádá o jeho vydání. Turecká vláda provádí od loňska rozsáhlé čistky ve státní správě, armádě, policii, ve školách a na univerzitách a v médiích.

Z práce bylo nuceno odejít přes 100 tisíc státních zaměstnanců, mezi nimiž jsou vedle učitelů například i soudci nebo prokurátoři.

Témata:  Turecká armáda Turecko vojenský převrat v Turecku

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 12:33

Lucie Bílá šokovala i své přátele. O svatbě nikdo z nich netušil

Zpěvačka Lucie Bílá, která se chystá na oslavu svého životního jubilea, připravila pro své nejbližší přátele šok, na který jen tak nezapomenou. To, co původně vypadalo jako obyčejný narozeninový mejdan pro vyvolené, se během okamžiku proměnilo v bujarou svatební veselku. Mnohonásobná slavice totiž dokázala před veřejností i svými hosty utajit, že se provdala za svého dlouholetého partnera Radka Filipiho.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy