reklama

Italské tajné služby varovaly před teroristickými útoky v zemi. Hrozbu považují za reálnou kvůli přítomnosti džihádistů z Islámského státu (IS) v Itálii a její účasti na operacích mezinárodní koalice proti IS.

Italské servery s odkazem na jednání tamního parlamentu uvedly, že existuje nebezpečí radikalizace osob, které se do Itálie dostaly v rámci přetrvávající migrační vlny. Kvůli prakticky neexistující možnosti integrace se takoví lidé mohou cítit zrazeně a frustrovaně.

Navzdory enormním bezpečnostním opatřením podle úřadů proto nelze vyloučit velké teroristické útoky. Mezi nejohroženější lokality patří Řím, respektive Vatikán jako sídlo papeže a tedy metropole křesťanství.

Itálie bojuje s náporem migrantů už několikátým rokem a situace se nelepší. Do země letos přes Středozemní moře připlulo již 10 tisíc uprchlíků, oproti stejnému období loni je to nárůst zhruba o 50 procent. 

Úřady přesto neponechávají nic náhodě a aktivně pátrají po zradikalizovaných islamistech. Naposledy vyhostily dva Tunisany. Jeden z nich měl pravděpodobně kontakt na Anise Amriho, pachatele prosincového teroristického útoku v Berlíně. Druhý vyhoštěný projevoval sympatie k Islámskému státu a nevylučoval, že odejde bojovat do Sýrie.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama