reklama

Fox už v minulosti komentoval výroky Donalda Trumpa a nezdráhá se psát ostré komentáře na Twitteru. Stejně tak konal i v úterý večer místního času, kdy měl šéf Bílého domu projev na společném zasedání Kongresu.

Trump v projevu sice jmenovitě Mexiko nezmínil, vrátil se ale ke svému předvolebnímu slibu, že postaví "velkou zeď" na americko-mexické hranici a ochrání pracovní místa Američanů.

Na rozdíl od dřívějších prohlášení ale Trump nezopakoval, že dá Mexiku zeď zaplatit. Mexická vláda totiž opakovaně prohlašovala, že něco takového nikdy neudělá, a Trumo ji prakticky nemá jak donutit.

Trump přesto v projevu hovořil o pohraniční zdi, ale zmínil souvislost se zastavením pašování drog, nikoli v souvislosti s migranty, jak tomu bylo dříve. "Zeď na hranicích s Mexikem bude velmi účinnou zbraní proti drogám a zločinu", uvedl.

Současný stav na amerických hranicích popsal jako "prostředí nezákonného chaosu" a apeloval na obnovu "integrity a právního státu" na amerických hranicích. Mexická vláda se ale zatím k projevu nevyjádřila.

Opačně učinil exprezident Vicente Fox, který vyzval Američany, aby se nenechali utiskovat a Trumpovi se postavili. Podotkl také, že by bylo dobré, aby Trump místo stavění zdí u Mexika postavil zeď kolem sebe.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama