reklama

"Již to je více než dva týdny, kdy afghánský styl oblečení ... byl uložen Daeshem. Každý, kdo to nesplňuje, čelí vězení a pokutě" řekl Abu Mohamed, aktivista ze skupiny Raqa is Being Slaughtered Silently, agentuře AFP, používaje arabský akronym pro IS. Jak postupují spojenecká vojska Kurdů a Rabů podporovaná USA blíží k hlavnímu městu IS Rakka, IS se snaží nalézt způsoby, jak jim znesnadnit rozlišit mezi členy IS a civilisty.

Podle Abu Mohameda v Rakkě vládne stav pohotovosti. Kontrolní stanoviště rostou jako houby po dešti a IS zatýká každého, kdo popisuje situaci jako zoufalou. „ Ceny šly nahoru raketovým tempem a není elektřina ani voda,“ vypráví Abu Mohamed. Podle The Syrian Observatory for Human Rights se civilisté a rodiny IS bojovníků pokoušely prchnout do provincie Rakka ze sousedního Aleppa, kde je IS pod útokem. „Tisíce rodin v posledních dnech se snažili dosáhnout administrativních hranic provincie Rakka, spolu s asi 120 rodinami bojovníků a velitelů," hlásí The Syrian Observatory for Human Rights.

Aliance Kurdsko-Arabských a Syrských demokratických sil v pondělí přerušila klíčovou zásobovací stezku mezi městem a IS drženým územím v provincii Dajr az-Zaur na východě. Nyní je aliance osm kilometrů od Rakky na severovýchodě, podle The Syrian Observatory for Human Rights. IS prý brání civilistům, aby vstoupili do provincie, ale rodinám jeho bojovníků udělil dokument opravňující je vstoupit do Rakky lodí, protože pozemní doprava je nyní nemožná díky tomu, že mosty přes řeku Eufrat byly zničeny.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama