Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Senior se šroubovákem poškodil vzácný obraz, policie už ho obvinila

Vlajka Velké Británie
Vlajka Velké Británie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Londýn - Britská policie zadržela a obvinila muže, který v sobotu v londýnské Národní galerii poničil plátno malíře Thomase Gainsborougha z 18. století. Nyní restaurátoři řeší, jak škodu nejlépe odstranit.

Muž (63) čelí obvinění z trestného činu poté, co poškodil portrét zámožné manželské dvojice Hallettových se psem známý pod jménem Ranní procházka.

Zástupci galerie uvedli, že plátno neprotrhl. Někteří ze svědků uvádějí, že muž útočil šroubovákem.

Po činu seniora zadržela skupina zaměstanců galerie za pomoci několika návštěvníků. Před soudem stane v pondělí.

Témata:  obrazy Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

9. prosince 2025 4:00

Předpověď počasí až do prvních dní příštího roku. Meteorologové naznačili, jak bude

Po neobvykle teplé první polovině týdne přijde ochlazení. Na přelomu roku se teploty opět přiblíží nule, ale sníh bude v následujících dnech a týdnech padat jedině na horách, kde se však může i udržet. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Trump: Evropa je v rozkladu vedena slabými lídry

Prezident Donald Trump v rozhovoru pro Politico označil Evropu za „chátrající“ uskupení národů vedené „slabými“ lídry. Otevřeně kritizoval tradiční spojence Spojených států za to, že nedokázali zvládnout migraci a ukončit válku na Ukrajině. Zároveň naznačil, že by podpořil evropské politické kandidáty, kteří by byli v souladu s jeho vizí pro kontinent.